گروه استان‌ها- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان گفت: حدود ۲۰ درصد لاستیک ماشین‌آلات سنگین تولید داخل بوده و ۸۰ درصد آن وارداتی است. – اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سیدعلی حاج ‌سیدعلیخانی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کرمان وسیع‌ترین استان کشور بوده و در مسیر کلیدور جنوب به شمال و شرق به غرب کشور قرار دارد اظهار داشت: بیش از 90 درصد حمل بار در کشور از طریق جاده‌ها انجام می‌شود که نقش استان کرمان در این حوزه بسیار اهمیت دارد.

وی با اشاره به اینکه 13 هزار و 700 کیلومتر راه آسفالته در استان کرمان وجود دارد گفت: هزار و 970 کیلومتر بزرگراه در استان داریم که 2 هزار و 500 کیلومتر از راه‌های استان کرمان ماهیت ترانزیتی دارند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ها وظیفه نگهداری راه و بهره‌برداری از راه‌ها را برعهده دارد افزود: هر جاده‌ای یک عمر مفید دارد و در استان کرمان متوسط بار هر کامیون 20 تن است که این مسئله باعث شده جاده‌ها بیشتر در معرض تخریب قرار بگیرند.

وی با بیان اینکه سال گذشته 938 هزار تن آسفالت در جاده‌های استان کرمان انجام شده است و افزایش قیمت قیر باعث شده امسال کمتر بتوانیم آسفالت جاده‌ها را انجام بدهیم افزود: بازیافت آسفالت گرم در دستور کار است و نتیجه خوبی هم گرفته‌ایم.

حاج ‌سیدعلیخانی با اشاره به این که تعیین کرایه بار و مسافر در جاده‌ها به شکل توافقی است و در ستاد تنظیم بازار تعیین نمی‌شود گفت: در دو هفته گذشته افزایش قیمت کرایه بار و مسافر داشته‌ایم و حداقل انتظارات رانندگان تأمین شده است.

وی با بیان اینکه از آنجا که قیمت قطعات و لوازم یدکی خودرو بسیار افزایش پیدا کرده این مسئله رانندگان را با چالش جدی روبه‌رو کرده است افزود: بازنشستگی رانندگان در حوزه کاری ما نیست و ما فقط پیگیری می‌کنیم و تلاش کردیم که شغل رانندگی جزو مشاغل سخت محسوب شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه تولید، توزیع و واردات لاستیک در حوزه ادارات صمت است و ما مصرف کننده هستیم ادامه داد: 13 هزار کامیون در استان کرمان داریم که به‌طور متوسط سالانه 120 هزار حلقه لاستیک نیاز دارند.

وی با اشاره به اینکه کارخانه‌های دولتی حدود 20 درصد مصرف لاستیک ماشین‌آلات سنگین را تأمین می‌کنند و 80 درصد از طریق واردات تأمین می‌شود گفت: از مهرماه سال 97 تا سال 98 که توزیع لاستیک با ارز دولتی داشته‌ایم.

حاج ‌سیدعلیخانی با اشاره به اینکه حدود 130 هزار حلقه لاستیک با ارز دولتی در استان کرمان توزیع عادلانه شد گفت: در ابتدای سال جاری ارز دولتی برای تأمین لاستیک با مشکل روبه‌رو شد و در حال حاضر با ارز نیمایی واردات انجام می‌شود که مشکلاتی دارد.

وی با بیان اینکه 6 هزار و 400 کیلومتر راه آسفالته روستایی در استان کرمان داریم افزود: منابع موجود جوابگوی تعمیر و نگهداری راه‌های آسفالته در استان کرمان نیست.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه گروه نظارتی برای نظارت بر سیستم حمل و نقل در بحث رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا تشکیل شده است گفت: این گروه در پایانه‌های مسافربری فعالیت می‌کنند.اسلامی: در تولید کامیون و اتوبوس کاهلی کردیم/ ورود دستگاه‌های امنیتی به بازار لاستیک کامیونتمامی نهاد‌های امنیتی و انتظامی مکلف به شناسایی عاملان گرانی در بازار لاستیک هستندتذکر نمایندگان درباره گرانی برق و لاستیک

وی با اشاره به اینکه 57 درصد از تصادفات جاده‌ای ناشی از واژگونی در جاده‌ها است و احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی برای استراحت و رفع خستگی رانندگان و کاهش تصادفات بسیار اهمیت دارد گفت: 40 مجتمع خدماتی رفاهی در جاده‌های استان کرمان در حال بهره‌برداری است و 25 مجتمع خدماتی رفاهی در جاده‌های استان کرمان در حال ساخت است.

حاج‌ سیدعلیخانی با اشاره به اینکه در سیل سال گذشته 35 کیلومتر از جاده شهداد – نهبندان تخریب و دچار آب بردگی شده گفت: احداث جاده در دست مطالعه است و تا یک ماه آینده مطالعه جاده به اتمام می‌رسد.

80 درصد لاستیک ماشین آلات سنگین کشور وارداتی است
برچسب گذاری شده در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *